Strona główna » Blog » Surfer SEO – co to jest i jak z tego narzędzia korzystać?
surfer seo co to

Surfer SEO – co to jest i jak z tego narzędzia korzystać?

Wysokiej jakości wpisy blogowe, opisy produktów, usług i kategorii, są niezbędnym elementem w każdej branży, a w szczególności w e-commerce. Należy je również odpowiednio zaplanować i zoptymalizować pod SEO. Warto jednak czasami ułatwić sobie pracę wykorzystując do tego sprawdzone narzędzia do pozycjonowania stron i optymalizacji contentu. Mowa tutaj o SurferSEO – polskim narzędziu, które jest niezbędne w procesie tworzenia treści oraz pracy copywritera i SEOwca. Czym jes to narzędzie? Jak je wykorzystać w swojej pracy?

Przeczytaj także:

Surfer SEO – co to jest?

Surfer SEO to polskie narzędzie do optymalizacji stron internetowych i treści, które się na nich znajdują. Początkowo zostało ono opracowane na potrzeby wewnętrzne firmy Kampanie SEO. Po pewnym czasie podjęto decyzję o tym, aby narzędzie Surfer SEO udostępnić innym i udoskonalić podejście do optymalizacji stron. Po kilku modernizacja na rynku pojawiło się finalnie narzędzie, które jest przydatne do analizy stron pod kątem SEO, udostępniające szereg funkcjonalności i pozwalające analizować własną witrynę oraz porównywać ją z konkurencją.

Zaimplementowana przez SurferSEO metodologia nosi nazwę Correlational SEO. Polega ona na zrozumieniu:

  • jakie czynniki rankingowe mają największe znaczenie dla konkretnej frazy kluczowej,
  • jaka długość contentu jest potrzebna,
  • jakie elementy treści należy uwzględnić.

SurferSEO dostarcza użytkownikom wielu przydatnych informacji, które pozwolą podnieść pozycję serwisu w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarce Google. Doskonale przemyślany interfejs użytkownika umożliwia wykonanie zaawansowanych analiz i audytów w sposób całkowicie intuicyjny. Każdy, kto ma podstawową wiedzę na temat SEO może skorzystać z szerokiego wachlarza oferowanych możliwości.

Czy warto inwestować w narzędzie SurferSEO?

Surfer SEO to pomocne narzędzie SEO, które przyda się z pewnością każdemu copywriterowi oraz specjaliście SEO. Zdaniem wielu ekspertów, content musi być tworzony przy pomocy oprogramowania do optymalizacji treści. Warto dodać chociażby to, że nie zawsze stosowane frazy kluczowe na Twojej stronie muszą być wystarczające do tego, aby domena była wysoko w SERP.

Jakie korzyści oferuje narzędzie do tworzenia i optymalizacji treści Surfer SEO?

Surfer SEO to narzędzie, które pozwala znacznie poprawić widoczność strony głównej lub podstrony na dane słowo kluczowe. Ponadto pozwala ono na szybsze tworzenie contentu dzięki automatycznemu pisaniu od Jasper.ai. Warto także wspomnieć, że producent nie wymaga od użytkowników tego, aby korzystać ze strony internetowej tego narzędzia. Wystarczy zainstalować wtyczkę i można ją aktywować w Google Docs. Ciekawym dodatkiem jest również wtyczka, która pozwala na weryfikację liczby wyszukiwań konkretnych fraz kluczowych po wpisaniu dowolnego słowa w wyszukiwarce Google.

Ile kosztuje Surfer SEO?

Ceny za Surfer SEO dla freelancerów mogą być bardzo wysokie. Przede wszystkim są one podane w dolarach, a nie złotówkach. Najtańszy pakiet zaczyna się od 49 dolarów za miesiąc użytkowania i jest on mocno okrojony. Najwyższy, dedykowany głównie agencjom marketingowym kosztuje 199 dolarów. Jest jeszcze opcja samodzielnego dostosowania pakietu do indywidualnych potrzeb. W tym przypadku cena jest ustalana indywidualnie.

Content Editor – pomocne narzędzie do tworzenia treści

Content Editor to świetne narzędzie, które oferuje możliwość tworzenia treści w sposób kompleksowy. Po wpisaniu wybranego słowa kluczowego przeprowadzana jest jego analiza na podstawie wyników wyszukiwania w Google dla niego. Użytkownik otrzymuje wiele przydatnych informacji, między innymi ilość słów kluczowych w tekście, liczbę zagęszczenia słów kluczowych, a także informację o liczbie nagłówków, frazach, jakie powinny zawierać się w nagłówkach i wytyczne dotyczące długości tekstu. Content Editor sprawia, że treści na stronie są czytelne i przyjazne użytkownikom. Ponadto są zoptymalizowane pod algorytm Google i pozwala uzyskać wysokie pozycje w Google danego tekstu w wynikach wyszukiwania.

Serp Analyzer do analizy serwisu i konkurencji

Jedną z kluczowych funkcjonalności Surfer SEO jest Serp Analyzer, który pozwala przeanalizować wyniki głównych konkurentów z pierwszej 50 wyników wyszukiwania najwyżej postawionych stron w Google na konkretną frazę kluczową. Na podstawie otrzymanego raportu można dowiedzieć się jakie czynniki rankingowe są najczęściej uwzględniane przez Google. Pojawiają się informacje, jakie elementy należy poprawić, co dodać a co usunąć z tekstu, a także ile treści dopisać. Na podstawie raportu SEO ze stron konkurencji poprawia się pozycję w Google, przy czym dostarcza się coraz bardziej wartościowego contentu.

Content Planner – zaplanuj content plan

Jest to kolejna doskonała opcja w całym asortymencie Surfera. Dzięki temu narzędziu można przygotować długoterminowy content plan pod kątem pozycjonowania stron internetowych na dane frazy kluczowe. Jeżeli chce się zaoszczędzić sporą ilość czasu lub po prostu nie wie, jak dokładnie wykonać profesjonalny content plan to wystarczy, że się zalogować do Surfer SEO, a następnie otworzyć zakładkę CONTENT PLANER i wpisać np. najważniejszą dla siebie frazę.  

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *