Strona główna » Blog » Contadu – co to jest za narzędzie i jak wspomaga pracę copywritera?
contadu co to jest

Contadu – co to jest za narzędzie i jak wspomaga pracę copywritera?

Odpowiednie treści są niezbędne w przypadku pozycjonowania stron internetowych. Nie da się wypozycjonować witryny na konkretne słowa kluczowe, jeśli nie będzie ona występowała w obrębie całej domeny. Co więcej, Najlepiej będzie, jeśli będzie ona opisywała i związana z tematyką danego serwisu, a sama będzie prowadziła do wielu wartościowych treści. Content, który zaciekawi odbiorców i roboty Google jest w obecnych czasach na wagę złota, a tego typu treści ciężko jest stworzyć bez odpowiednich narzędzi. To wszystko sprawia, że w sieci dostępne są różne oprogramowania wspierające pracę związaną z copywritingiem SEO. Jednym z najnowszych jest platforma content intelligence, czyli Contadu.

Przeczytaj także:

Czym jest Contadu?

Contadu to innowacyjna platforma content intelligence, która w dużym uproszczeniu pozwala zarządzać treścią z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Contadu pozwala planować oraz optymalizować tworzone teksty pod kątem intencji wyszukiwania przez użytkowników, a także możliwe jest pisanie treści z wykorzystaniem AI. Contadu to platforma działająca na zasadach między innymi rekomendacji w tworzonych treściach za pomocą tego narzędzia, umożliwia sprawdzenie popularności oraz skuteczności wykorzystywanych fraz w internecie, a tym samym ułatwia planowanie całych publikacji i ich planów. Działanie oprogramowania opiera się na trzech podstawowych funkcjach:

  • planowanie i optymalizacja contentu,
  • analiza konkurencji i słów kluczowych,
  • zarządzanie zespołem content marketingowym i jego zadaniami.

Jak platforma content intelligence pomaga w tworzeniu tekstów pod SEO?

Dobrym przykładem do pokazania tego, jak Contadu ułatwia tworzenie treści, może być już samo przygotowanie do stworzenia tekstu. Po dodaniu swojej domeny narzędzie będzie uwzględniać jej statystyki, aby lepiej ocenić różne parametru tekstu i jego szansę na wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania w Google. Chcąc napisać i zoptymalizować artykuł na konkretny temat, dokonuje się jego analizy w zakładce Content Writer.

Narzędzie przedstawia listę słów kluczowych w edytorze tekstu, które warto wykorzystać, ich trudność pozycjonowania, a także średnią miesięczną liczbę wyszukiwania i sezonowość. Po wejściu wybraną frazę kluczową zostaną przedstawione konkretne wskazówki dotyczące optymalnej długości tekstu, budowy i hierarchii nagłówków wewnątrz artykułu, budowy meta tagów, a także konkretnych fraz, jakie powinny zostać użyte, wraz z ich ilością powtórzeń.

Jakie możliwości ma narzędzie Contadu?

Contadu to bardzo zaawansowane narzędzie do tworzenia treści pod SEO, które stanowi alternatywę dla Surfer SEO. Można powiedzieć, że jest to oprogramowanie o bardzo dużym znaczeniu, takim jak Ahrefs czy Senuto dla eksperta SEO. Warto jednak przedstawić najważniejsze zakładki, aby lepiej poznać Contadu.

Pierwszą opcją jest możliwość generowania wysokiej jakości treści pod intencje użytkownika i roboty Google. Wystarczy wpisać daną frazę do edytora SEO, następnie zostanie ona przeanalizowana i można zacząć pisać. Jeśli zabraknie pomysłu na content, można skorzystać z innego rozwiązania i wygenerować tekst za pomocą sztucznej inteligencji. Ma to oczywiście wpływ na jakość treści, która w języku polskim będzie mogła potrzebować jeszcze kosmetycznych zmian stylistycznych. Nie zmienia to jednak faktu, że ta funkcja jest bardzo przydatna.

Contadu to narzędzie, które przedstawia wiele różnych i ciekawych statystyk. Można z nich wyczytać stawki CPC, trudność danego słowa kluczowego, miesięczną liczbę wyszukiwań, keyword difficulty oraz ilość słów, jaką powinien zawierać tekst. Co istotne, narzędzie można połączyć z Google Analytics i Google Search Console, dzięki czemu znacząco poprawiają się możliwości analityczne narzędzia, a wiele statystyk można mieć dostępnych w jednym miejscu.\

Zarządzanie zespołem content marketingowym to funkcja, która okaże się przydatna w szczególności firmom posiadającym własne działy content marketingowe. Jest to ciekawe rozwiązanie, które rozszerza możliwości Contadu. Powoduje to, że można tworzyć różnego rodzaju zadania dla całego zespołu, poszczególnych członków, a także dla siebie i monitorować je pod kątem kosztów oraz terminów.

Contadu – narzędzie content marketingu do zarządzania oraz optymalizacji treści pod wyszukiwarkę

Przedstawiona powyżej platforma Contadu to tylko kilka z wielu dostępnych funkcji i możliwości, jakie ma to narzędzie. Warto jednak pamiętać, że możliwa jest również analiza konkurencji, generowanie przejrzystych i profesjonalnych raportów, które można konfigurować na różne sposoby, aby zawierały najważniejsze informacje w danym momencie. To jeszcze bardziej podkreśla fakt, że dzięki COntadu można stworzyć efektywną kampanię content marketingową, opartą na audycie i planowaniu, czego wynikiem będą wysokie pozycje w Google.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *