Strona główna » Blog » Agencja SEO – czym się zajmuje i jak ją wybrać?

Agencja SEO – czym się zajmuje i jak ją wybrać?

Założyłeś własną firmę, sprzedajesz swoje produkty lub usługi, reklamujesz się, masz własną stronę internetową, Twój biznes się rozkręca, ale nie tak dynamicznie, jakbyś tego chciał. Na dodatek coraz częściej słyszysz podpowiedzi, aby zainwestować w dobre SEO. Warto zadbać o pozycjonowanie swojej firmowej strony, ponieważ z Internetu korzysta dzisiaj ponad 30 milionów użytkowników w Polsce, a prawie 4 miliardy na całym świecie. Drzemie w nim ogromny potencjał, o czym przekonało się wiele przedsiębiorstw podejmując współpracę z agencją SEO. Dobrze i w pełni indywidualnie opracowana strategia pozycjonowania może przynieść ogromne zyski ze sprzedaży oferowanych usług i produktów, zwiększyć widoczność witryny w wynikach wyszukiwania, a także ruch na niej. Jak więc wybrać agencję SEO? Czym się w ogóle zajmują specjaliści, którzy w niej pracują?

Co oznacza skrót SEO?

SEO to skrót od angielskich słów Search Engine Optimization. Agencja SEO zajmuje się więc skuteczną i kompleksową optymalizacją stron internetowych pod kątem wyszukiwarek internetowych, w tym przede wszystkim Google. Celem usługi pozycjonowania jest osiągnięcie jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania dla danych fraz kluczowych oraz wzrost ruchu na pozycjonowanej witrynie www. Ponadto celem działania ekspertów SEO jest podniesienie sprzedaży oferowanych usług lub produktów przez daną firmę albo sklep internetowy.

Dobra agencja SEO – czym się zajmuje?

Zakres usług marketingowych jakie oferują agencje SEO jest bardzo szeroki. Jest to między innymi skuteczne pozycjonowanie strony, raportowanie działań, audyty SEO i profesjonalny content marketing. To tak naprawdę wszystko, co umożliwi poznanie zarówno mocnych, jak i słabych aspektów strony www oraz zoptymalizowanie jej w celu osiągnięcia wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania.

Agencja SEO zajmuje się powyższymi zadaniami i oferuje inne dodatkowe usługi, które zależne są od indywidualnych potrzeb danego klienta. Należy jednak zaznaczyć, że wszelkie działania agencji zmierzają do jak najlepszego zadbania o witryny www klientów oraz ich optymalizacji w taki sposób, aby były one jak najbardziej przyjazne użytkownikom i robotom Google.

Audyt SEO

Audyt SEO to niezwykle precyzyjne i szczegółowe badanie strony internetowej. Opiera się przede wszystkim na dokładnym sprawdzeniu całej struktury witryny www, treści, adresów URL, linków oraz kodu źródłowego, czyli HTML. Warto jeszcze dodać, że wszystkie dane zbierane są na podstawie wiedzy analityków i szeregu specjalistycznych narzędzi oraz oprogramowań.

Więcej szczegółów na temat audytu SEO on-site możesz przeczytać na https://rankarchitects.com/pl/audyt-seo-on-site/.

Optymalizacja strony internetowej oraz treści

Działania SEO opierające się na optymalizacji strony www to szereg prac, które mają na celu przede wszystkim znacznie zwiększenie jej widoczności. Jest to zaraz po audycie SEO, podstawa działań agencji. Cały proces polega na zastosowaniu wybranych wcześniej słów kluczowych, wyróżniających się dużą liczbą miesięcznych wyszukiwań.

Link building, czyli budowanie profilu linków

Linkowanie w działaniach agencji marketingu internetowego odgrywa bardzo istotną rolę. Chodzi w nim o pozyskiwanie linków zewnętrznych, które stanowią odnośniki prowadzące do danej strony internetowej. Wśród najpopularniejszych źródeł tego typu linków wymienia się blogi, portale społecznościowe, fora internetowe oraz katalogi firm.

Social Media

W obecnych czasach media społecznościowe mają ogromną siłę. Jest to jedno z najlepszych miejsc, dzięki którym da się skutecznie oraz szybko wypromować swoją firmę. Należy przy tym pamiętać, że najistotniejsza jest w tym przypadku treść, której celem jest zaciekawienie odbiorców. Ponadto niezwykle ważna jest regularna publikacja, a ze względu na dużą konkurencję, trzeba wykazać się kreatywnością.

Content Marketing

Publikując atrakcyjne i wartościowe treści nie tylko zwiększa się ruch na swojej stronie internetowej, ale także pozyskuje nowych klientów. Głównym celem content marketingu, jaki oferuje agencja SEO jest zainteresowanie odbiorców produktem lub usługą. Niezbędne w tym przypadku okazuje się zastosowanie języka korzyści oraz podanie rzetelnych informacji o danym produkcie.

Performance SEO

Performance SEO jest nowoczesną usługą, która polega na pozycjonowaniu średniej wielkości sklepów internetowych. Oferta kierowana jest także do osób potrzebujących wsparcia przy realizacji efektywnej strategii SEO. Wśród głównych priorytetów tej usługi znajdują się między innymi:

  • dostępność sklepu dla wyszukiwarek,
  • zdecydowana poprawa widoczności w kanale organicznym, 
  • większa liczba użytkowników,
  • rosnący przychód.

Co właściwie oznacza dobra agencja SEO? Chodzi tutaj o zespół doświadczonych specjalistów SEO, którzy stale analizują wyniki prowadzonych działań, uczą się nowych technik pozycjonowania, dzięki czemu mogą poszerzać zakres swoich usług. Mimo że cały proces SEO stanowią działania długofalowe i na efekty trzeba poczekać, niekiedy nawet ponad pół roku, to warto skorzystać z usług profesjonalnej agencji SEO.

Jakie efekty przynosi współpraca z agencją SEO i pozycjonowanie stron internetowych?

W dzisiejszych czasach konieczność posiadania strony internetowej dla firmy lub e-commerce to podstawa. Samo to, że ona istnieje, to jednak zdecydowanie za mało. Aby potencjalni klienci mogli na nią trafić, konieczne jest zwiększenie jej widoczności w wyszukiwarce Google. Jakie zalety daje współpraca z naszą agencją SEO?

Dotarcie do określonej grupy docelowej

Stosując odpowiednio dobrane frazy kluczowe dla Twojej strony internetowej, możemy trafiać do wyników wyszukiwania wyświetlanych przez osoby realnie zainteresowane Twoją branżą. Działania w zakresie SEO warto wspierać również innymi formami reklamy. Może to być płatna promocja w kampanii Google Ads lub Facebook Ads. Dzięki takiemu połączeniu SEO i SEM można jeszcze szybciej i efektywniej trafiać do grupy docelowej.

Wzrost sprzedaży

Agencja, która specjalizuje się w pozycjonowaniu czy to we Wrocławiu, czy Poznaniu lub każdym innym mieście, stosuje w swoich działaniach praktyki, które pozwalają trafiać z ofertą do określonej grupy klientów. Przekłada się to na zwiększenie sprzedaży produktów i usług. Wysokie pozycje strony www w wynikach wyszukiwania, to wyższy ruch na niej, a to z kolei przekłada się na lepsze wyniki sprzedażowe.

Redukcja kosztów i integracja marketingu online

Należy pamiętać, że mimo ponoszenia pewnych kosztów związanych z usługami SEO, opracowane strategie umożliwiają integrację wielu działań z marketingu online. Takie rozwiązanie jest niezwykle korzystne, ponieważ można zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale także czas.

Budowanie świadomości marki i jej wiarygodności

Wyszukiwarka Google stanowi w obecnych czasach najważniejsze źródło informacji o Twojej firmie. Jeśli posiada się profesjonalną witrynę internetową, z dobrymi tekstami SEO, buduje się pozycję eksperta branżowego i zyskuje wiarygodność oraz zaufanie odbiorców, a więc to, co jest najbardziej cenne.

Długotrwały efekt

Pozycjonowanie stron i sklepów internetowych to proces długotrwały, który pozwala wejść Twojej witrynie do top 10. Witryny o wysokiej jakości, prowadzone w prawidłowy sposób, pozbawione spamu, przyjazne dla użytkowników, a także spełniające wszystkie wymogi, stwarzają szansę na uzyskanie długofalowych wyników.

Wzrost followersów i obserwujących w mediach społecznościowych

Poprzez zdobycie wysokich pozycji w Google możliwe jest docieranie do szerszej grupy odbiorców. Będą oni skłonni nie tylko do odwiedzania strony, ale także odwiedzania jej social media i obserwowania, co się tam dzieje. Pozycjonowanie strony w Google łączy w sobie różne formy marketingu online, które przekładają się na konwersję, w zależności od założeń biznesowych.

Większe bezpieczeństwo strony internetowej

SEO agencja sprawdza regularnie i kontroluje strony, dzięki czemu jest w stanie wykryć potencjalne zmiany wprowadzone przez wirusy lub hakerów i w bardzo szybki sposób zneutralizować zagrożenie. Eksperci od SEO przykładają dużą wagę do bezpieczeństwa serwisu w aspekcie pozycjonowania sklepów i stron, ponieważ zainfekowane witryny nie są w stanie rankować na wysokie pozycje.

Wzrost użyteczności dla użytkowników

Bardzo istotnym zagadnieniem jest również użyteczność strony dla użytkowników. Dlatego też coraz częściej można natknąć się na agencję SXO. Co to oznacza? Jest to połączenie usług agencji SEO i UX. Dzięki odpowiednio opracowanej witrynie, pod względem użyteczności, można zyskać naprawdę wiele. Jeśli użytkownicy będą mogli się na niej swobodniej poruszać, przełoży się to na lepszy obraz marki w ich oczach, czego efektem będzie wzrost jej rozpoznawalności oraz produktów i usług, jakie oferuje.

Współpraca z agencją SEO to opłacalna inwestycja w marketing online

Wiadomo już czym jest pozycjonowanie. Głównym założeniem działań SEO jest osiągnięcie jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania w Google, zwiększenie ruchu w witrynie i sprzedaż oraz kontakty. Osiągnięcie założonych celów wymaga czasu i cierpliwości, szczególnie w pozycjonowaniu szerokim. Co jednak istotne, wyniki prac związanych z SEO są stabilne i długotrwałe. Inwestycja w takie działania jest niezwykle opłacalna, ponieważ stanowi szanse dotarcia do wielu użytkowników, którzy szukają oferowanych przez firmę produktów i usług. Wyżej wymienione korzyści wynikające z pozycjonowania strony internetowej to tylko wybrane z długiej listy zalet. Osiągnięcie pozycji w top 10 wymaga czasu i nakładów pracy, choć widoczność witryny może się zwiększać już na początku realizowanej strategii.

Jak wybrać najlepszą agencję SEO?

Każdego roku można zauważyć wzrost świadomości przedsiębiorców i właścicieli witryn na temat tego, jak istotna jest promocja w sieci. Mimo iż na rynku pojawia się coraz więcej firm SEO, to wybór najlepszej może być dla wielu osób kłopotliwy. Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, jakie warunki umowy proponuje dana agencja. Najlepszym rozwiązaniem okaże się wybór agencji jasno określającej warunki rozwiązania umowy. Umowy powinny być bowiem dopasowywane do potrzeb oraz oczekiwań klientów.

Bardzo istotne są również takie aspekty, jak raportowanie prowadzonych działań. Dzięki temu, że ma się wgląd w dokumenty, można samodzielnie sprawdzić, czy praca agencji jest efektywna, czy też nie. Ważne jest także to, aby mieć bardzo dobry kontakt z opiekunem, który w razie problemów będzie w stanie je szybko rozwiązać. Podejmując współpracę z agencją, można również sprawdzić, czy w jej szeregach są tylko eksperci od SEO, czy też zatrudnia specjalistów Google Ads. Im więcej specjalistów z różnych dziedzin, tym szerszy wachlarz usług jest dostępny. Oczywiście, warto także przeanalizować kwestię rozliczenia i kosztów usług.

Szukasz firmy pozycjonerskiej, która pomoże Ci rozwinąć Twój biznes? Jesteśmy agencją SEO, która w swoim zespole ma sztab specjalistów, dzięki czemu możemy zaoferować kompleksowe usługi zarówno dla sklepów internetowych, jak i stron firmowych. Naszą ofertę dopasowujemy w pełni indywidualnie do potrzeb klienta i jego możliwości finansowych oraz branży, w jakiej prosperuje. Nasza agencja SEO pomoże Ci zaistnieć w sieci i dotrzeć do nowych klientów!